Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

W krótce...

Ferie Zimowe z GOK 2018

 

Maraton Filmowy z Kinem Ferment - Luty 2018

Szczegółowy repertuar seansów:

piątek, 9 lutego:


9:00 -                                                            FERNANDO


11:00 -        PSZCZÓŁKA MAJA. MIODOWE IGRZYSKA


12:45 -                                          CUDOWNY CHŁOPAK


16:00 -                                                    PADDINGTON 2


18:00 -                                                                  PLAN B
 

19:45 -                                      NARZECZONY NA NIBY


Ceny biletów:

 


16 zł - bilet normalny
13 zł - bilet ulgowy
11 zł - bilet grupowy

rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 tel. 797 358 360
przedsprzedaż: ekobilet.pl/kino-ferment

 


 

FERNANDO – animacja, dubbing
Reżyseria: Carlos Saldanha
Produkcja: USA
Czas trwania: 106 minut
Obsada: dubbing - Marcin Dorociński i inni.

Przyjacielski młody byczek przez pomyłkę zostaje zwerbowany do walk na arenie.

 

 


 

 

 

PSZCZÓŁKA MAJA: MIODOWE IGRZYSKA – animacja, dubbing
Produkcja: Australia, Niemcy
Czas trwania: 83 minuty
Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

CUDOWNY CHŁOPAK – komediodramat, dubbing
Reżyseria: Stephen Chbosky
Produkcja: USA
Czas trwania: 113 minut
Obsada: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Mandy Patinkin

Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

 

 


 

 

 

 

 

 

PADDINGTON 2 – film familijny, dubbing
Reżyseria: Paul King
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Czas trwania: 103 minuty
Obsada: Hugh Grant, Julie Walters, Sally Hawkins, Hugh Bonneville

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę.

 

 


 

 

 

 

 

 

PLAN B - komediodramat
Reżyseria: Kinga Dębska
Produkcja: Polska
Czas trwania: 85 minut
Obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska

Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

 

 


 

 

 

 

 

 

NARZECZONY NA NIBY – polska komedia romantyczna
Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Produkcja: Polska
Czas trwania: 112 minut

Obsada: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk
Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster. Szybko okaże się, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia.

 

 

 

 

 

 

 

Maraton filmowy z Kinem VISA - luty 2018

Zapraszamy na pierwszy w tym roku Maraton Filmowy z Kinem VISA 

 

5 LUTY 2018

 

 

https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/198

 


10:00 – Magiczna Zima MUMINKÓW


12:00 – PADDINGTON 2


14:00 – PADDINGTON 2


16:15 – EXTERMINATOR 


18:30 – ATAK PANIKI 


20:30 – PODATEK OD MIŁOŚCI Bilet normalny 2D: 16 zł
Bilet ulgowy 2D: 14 zł
Bilet grupowy 2D (seanse w środku tygodnia, do godziny 13:00, grupy powyżej 15 osób): 12 zł;

 


 

 

 

 

 

„Magiczna zima Muminków”

 

Animowany, familijny, komedia 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., czas trwania: 80 minut, zwiastun: https://youtu.be/kDAzSUprtXk

 

Opis:

 

Muminków nikomu przedstawiać nie trzeba, to kultowe postacie, na których przygodach wychowują się kolejne pokolenia. Na fanów Muminków czeka wyjątkowa niespodzianka. Na gwiazdkę w kinach zadebiutuje film „Magiczna zima Muminków”. A to nie koniec niespodzianek – w filmie usłyszymy m.in. Piotra Fronczewskiego, który jest narratorem zimowej opowieści, Macieja Musiała, który wciela się w postać Muminka, Natalię Kukulską (jej głosem przemówi Mamusia Muminka) oraz Macieja Stuhra (Tatuś Muminka).

 

 


 

 

 

 

 

„Paddington 2”

 

Familijny, komedia 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., czas trwania: 103 minuty, zwiastun: https://youtu.be/IVlNJu6_W3Q

 

Opis:

 

Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie!

 

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne

 

pytanie: Misia w sercu nie masz?!

 

Nie sądźcie misia po pazurach.

 

 


 

 

 

 

 

„Atak Paniki”

 

Czarna komedia PL, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, czas trwania: 100 minut, zwiastun: https://youtu.be/O3_l49bMRh8

 

Opis:

 

„Atak paniki” trafi do kin 19 stycznia. Nie zapomnisz tego, nie ma szans!

 

Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Nicolas Bro, Julia Wyszyńska, Adam Nawojczyk, Roman Gancarczyk, Anna Romantowska i inni.

 

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

 

Śledź film w Social Media!

 

Oficjalna strona filmu: https://www.atakpaniki.pl

 

Facebook: https://www.facebook.com/AtakPaniki/

 

 


 

 

 

 

„Gotowi na wszystko. Exterminator”

 

Komedia PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat,  czas trwania: 118 minut, zwiastun: https://youtu.be/Nr1ZtM--opw

 

Opis:

 

Najnowsza komedia producentów obsypanych nagrodami filmów: „OSTATNIA RODZINA” i „CARTE BLANCHE”. Reżyseruje Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, „Przepis na życie”) na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Przemysławem Jurkiem. „GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR” oparty jest na przebojowej sztuce teatralnej. „Świetnie napisana komedia”, „Publiczność domagała się bisów!”, „Świetna zabawa!” – zachęcały recenzje po stołecznej premierze. Film jest pełną humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji. W roli lidera muzycznego zespołu zarówno w kinie, jak i w teatrze – PAWEŁ DOMAGAŁA. Partnerują mu frontman zespołu Coma – PIOTR ROGUCKI, KRZYSZTOF CZECZOT, czyli niezapomniany Zupa z „Pitbulla. Nowych porządków” Patryka Vegi oraz PIOTR ŻURAWSKI („Kamper”, „Bodo”). W kobiecych rolach m.in.: gwiazda hitu „Planeta Singli” AGNIESZKA WIĘDŁOCHA, ALEKSANDRA HAMKAŁO („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”) oraz DOMINIKA KLUŹNIAK („Wkręceni”, „Lejdis”), DOROTA KOLAK („Chce się żyć”, „Konwój”)  i ANNA TERPIŁOWSKA („Obce niebo”, „Ambassada”).

 

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…

 

 


 

 

 

 

 

" Podatek od miłosći "

 

Komedia PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat,  czas trwania: 101 minut, zwiastun:  https://youtu.be/M0DMxt2-e2w

 

 

OPIS

 

Komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet… w Urzędzie Skarbowym. Surowa inspektor Klara ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana, który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?

 

 

 

Spektakl - "Casting" Bis

 

Uroczyste Obchody 73 rocznicy wyzwolenia Kłodawy

 

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy