Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

PROTOKÓŁ Z POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WIOSENNE NUTKI” KŁODAWA 22 MAJA 2013 r.

PROTOKÓŁ Z POWIATOWEGO PRZEGLĄDU

PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

„WIOSENNE NUTKI”

KŁODAWA 22 MAJA 2013 r.

Do przeglądu zgłosiło się 62 wokalistów oraz 3 grupy wokalne ze szkół z całego powiatu:

      • - Przedszkole nr 1 w Kłodawie,
      • - Szkoła Podstawowa w Górkach,
      • - Gimnazjum w Górkach,
      • - Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych,
      • - Gimnazjum NR 1 w Kłodawie,
      • - Szkoła Podstawowa w Lubońku,
      • - Szkoła Podstawowa w Korzeczniku,
      • - ZS w Przedczu,
      • - Przedszkole Gminne w Przedczu,
      • - Dom Kultury w Przedczu,
      • - Zespół Szkół w Rysinach Kolonii,
      • - SPSK w Wólce Czepowej
      • - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłodawie
      • oraz wokaliści Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie.

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe:

  1. do 6 lat,
  2. 7-10 lat,
  3. 11-13 lat,  
  4. 14 – 16 lat

 
Wszyscy artyści zaprezentowali jeden utwór przed jury przeglądu w składzie: 

Maciej Bagiński, Zdzisława Sikorska, Henryk Perzyński.                           

Jurorzy oceniali dobór repertuaru do wieku wykonawcy, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po prezentacjach wokalistów jurorzy przystąpili do burzliwych dyskusji by wyłonić zwycięzców oraz wręczyć dyplomy i nagrody ufundowane przez GOK.

W kategorii wiekowej do 6 lat

  • I miejsce:
    Jędrzej Brudnicki – Przedszkole nr 1 w Kłodawie
  • II miejsce:       
    1. Aleksandra Ostrowska – Przedszkole Gminne w Przedczu
    2. Julia Węgielewska – SP w Wólce Czepowej
  • III miejsce:      
    Kacper Twardygrosz – Przedszkole nr 1 w Kłodawie

W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat

  • I miejsce:
    Oliwia Majkowska – GOK Kłodawa
  • II miejsce:
    Aleksandra Kubiś – SP nr 2 w Kłodawie
  • III miejsce:
    1. Amelia Łuczak – Przedszkole Gminne w Przedczu
    2. Malwina Przybyłowska – SP w Korzeczniku
  • IV miejsce:
    1. Paweł Krygier – SP w Budkach Nowych
    2. Wiktoria Kochańska – SP w Lubońku

 

W kategorii wiekowej od 11 do 13 lat

  •  I miejsce:
    Patrycja Tomczyk – GOK KŁOdawa
  • II miejsce:
    1. Nina Błaszczyk – GOK Kłodawa
    2. Paulina Nowak – SP w Korzeczniku
    3. Julia Wawrzyniak – GOK Kłodawa
  • III miejsce:    
    1. Kinga Antkiewicz – GOK Kłodawa
    2. Wiktoria Majkowska – GOK Kłodawa
    3. Julia Kozak – Zespół Szkół w Przedczu
  • IV miejsce: 
     1. Amelia Borzuchowska – SP w Korzeczniku
    2. Natalia Prusińska – SP w Wólce Czepowej

Wyróżnienie grupa:

Daria Olszewska, Natalia Prusińska, Anna Bąbka– SP w Wólce Czepowej

W kategorii wiekowej od 14 do 16 lat

  • I miejsce:         
    Patrycja Borzuchowska – Zespół Szkół w Rysinach Kolonii
  • II miejsce:        
    Paulina Nowicka – GOK Kłodawa
  • III miejsce:     
    1. Martyna Chachuła – Zespół Szkół w Przedczu
    2. Paulina Węgielewska - SP w Wólce Czepowej

GRAND PRIX (nagroda pieniężna) dla duetu

Paulina Nowicka – GOK Kłodawa oraz Patrycja Borzuchowska – Zespół Szkół w Rysinach Kolonii.