Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Znajdź nas na facebooku

Maraton Filmowy - Grudzień 2017

ZAPRASZAMY na MIKOŁAJKOWY MARATON FILMOWY 
6 grudnia 2017 zaczynamy od godziny 10:00


godzina 10:00 - Pierwsza gwiazdka 
Cena biletu: 16 zł (normalny) 14 zł (ulgowy) 12 zł (grupowy)

 


godzina 12:00 – Najlepszy 
Cena biletu: 16 zł (normalny) 14 zł (ulgowy) 12 zł (grupowy) 

 


godzina 14:00 - Pierwsza gwiazdka
godzina 15:45 – Pierwsza gwiazdka 
Cena biletu: 16 zł (normalny) 8 zł (przy płatności kartą Visa) , 14 zł (ulgowy)
 

 

godzina 17:45 – Listy do M. 3 
Cena biletu: 16 zł (normalny) 8 zł (przy płatności kartą Visa) , 14 zł (ulgowy)
 

 

godzina : 20:15 – Najlepszy 
Cena biletu: 16 zł (normalny) 8 zł (przy płatności kartą Visa) , 14 zł (ulgowy)

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia.
Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

 

 


 

 

 

 

"Najlepszy" Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” - Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

"Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.